ارف چیست؟ارف (موسیقی كودك) چیست؟

اصطلاح ارف برگرفته از نام (كارل ارف) دانشمند و موسیقیدان آلمانی می باشد كه یك سیستم آموزشی كارآمد در امر آموزش موسیقی كودكان به شمار می رود. در این دوره كودكان، توسط بازی ها و سرگرمی های هدفمند در محیطی شاد، مقدمات پیش نیاز، برای نواختن ساز كه شامل نت خوانی، ریتم خوانی و نواختن سازهای بلز و فلوت ریكوردر می باشد را فرا می گیرند.


آموزش موسیقی کودک (ارف)- آموزشگاه موسیقی آکورد

گذراندن این دوره برای كودكان زیر ٧ سال الزامیست زیرا به یادگیری ساز اصلی آنها كمك شایانی می نماید. همچنین این دوره فرصت مناسبی برای شناخت كودكان با سازهای مختلف بوده و این امكان را برای اساتید و خانواده این عزیزان جهت انتخاب ساز اصلی فراهم می نماید.

آموزش ارف (موسیقی کودک) در آموزشگاه موسیقی آکورد

کلاس های موسیقی کودکان( ارف) در آموزشگاه موسیقی ما توسط اساتید زیر برگزار می شود:
استاد ستاره قنبری روزهای پنج شنبه
استاد میترا فتحعلی روزهای یکشنبه و سه شنبه

بهترین روش برای آموزش موسیقی به کودکان «اُرف» نام دارد. این عنوان در حقیقت از نام کارل اُرف دانشمند و موسیقیدان آلمانی گرفته شده که سیستم آموزشی بسیار کارآمدی برای آموزش موسیقی به کودکان تهیه کرد. این سیستم شامل نت‌خوانی، ریتم‌خوانی و نواختن سازهای بلز و فلوت ریکوردر است. کودکان در دوره اُرف، با روشی شاد و کودکانه با مبانی موسیقی و نت‌خوانی و ریتم‌ها آشنا می‌شوند. همچنین مقدمات و پیش‌نیازها برای نواختن ساز را فرا می‌گیرند و با سازهای مختلف آشنا شده و استعدادیابی می‌شوند تا در نهایت ساز اصلی‌شان را انتخاب کنند.
فراموش نکنید که طبق نظر محققان موسیقی باعث افزایش ضریب هوشی در کودکان شده و به‌دلیل عملکرد همزمان دو نیم‌کره مغز مهارت‌های حرکتی در آنها را تقویت می‌کند. همچنین فراموش نکنید که سن مناسب برای شروع یادگیری موسیقی ۲ سال تا ۳ونیم سال است.


لینک های مرتبط با ارف کودکان:
آموزش موسیقی به کودکان
نکات مهم موسیقی کودک


آموزشگاه موسيقى آکورد - بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران
آدرس آموزشگاه موسیقی: بالاتر از فلکه اول تهرانپارس، خیابان ۱۱۹ (عادل)، نبش خیابان ۱۵۰ غربی، پلاک ۱، واحد ۲
شماره تماس: 02177735603